Nasz program Wellbeing jest kompleksowy, mierzalny i wspiera działania ESG w organizacjach.

Program wspiera aplikacja mobilna, spersonalizowany motywator zmiany, która zawiera poza aktywnością fizyczną wspiera zdrowie mentalne, rozwój, zdrowe odżywianie czy budowanie relacji przez wzajemne docenianie.

Zmieniamy nawyki i budujemy zdrowe i zrównoważone środowisko pracy.

#wellbeing #work-life balance #selfcare #dobrostan

Jakie moduły zawiera w sobie aplikacja?

Jedz zdrowo

Większość zadań w tej kategorii jest poświęcona odżywianiu. Od zdrowych zamienników, po kształtowanie korzystnych nawyków żywieniowych, zadania z tej kategorii dają podstawę do budowania zdrowego stylu życia.

DBAJ O CIAŁO

Znajdują się tu proste zadania do wykonaniu w domowych warunkach, które pomagają utrzymywać ciało w dobrej formie niewielkim nakładem pracy i czasu np. plank, krzesełko, masaż karku i szyi.

KURSY Z EKSPERTAMI

W tym module znajdziecie spotkania z naszymi ekspertami, zadania specjalne oraz sprawdzenie wiedzy użytkowników poprzez quizy i testy wiedzy.

zadbaj o umysł

Moduł, w którym motywujemy do samorozwoju (m.in. zmiany nawyków, pracy nad zarządzaniem swoim czasem), dbania o swój dobrostan psychiczny, odpoczynku oraz zachowania równowagi między pracą, a życiem prywatnym.

doceniaj

Wiemy jak ważne jest docenianie siebie nawzajem, dlatego każdy z uczestników będzie miał możliwość przekazania innym pozytywnego feedbacku oraz określonej ilości punktów, które pomogą w osiąganiu wyższego poziomu.

Odznaki

Moduł w którym można zdobywać różnego rodzaju motywujące odznaki za zdobywanie punktów, aktywność w aplikacji i regularne wykonywanie zadań.

Wellbeing Champion to wyzwanie dla pracowników firm, którego celem jest budowanie zdrowych nawyków i dbanie o wellbeing poprzez mechanizm grywalizacji.

Wierzymy, że praca, w której spędzamy dużo czasu, bez względu na to czy pracujemy z biura czy z własnych domów, może być miejscem przyjaznym naszemu zdrowiu, kondycji i samopoczuciu. Wymaga to pewnego wysiłku i motywacji, ale korzyść jest bezcenna – zdrowi i zadowoleni pracownicy to wydajniejsza i efektywniejsza praca, a przy okazji szansa na budowanie pozytywnego wizerunku pracodawcy

Wyzwanie Wellbeing Champion buduje prozdrowotne nawyki i motywuje pracowników do dbania o swój dobrostan, wspiera w efektywnym zarządzaniu czasem w trybie zdalnym oraz zachęca do regularnego doceniani a innych współpracowników. Lepsze samopoczucie pracowników, poprawa wydajności w pracy, które przełoży się na ograniczenie zwolnień lekarskich zwłaszcza długotrwałych.

ZFŚS

W celu realizacji programu Wellbeing Champion
istnieje możliwość wykorzystania środków z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Za nasz system grywalizacji wspierający wellbeing oraz wellbeingowe praktyki otrzymaliśmy dwa certyfikaty od Wellbeing Institute

Prawdziwe wyzwania

Chcemy, aby wyzwania realnie wpływały na zmianę zachowania, dlatego starannie dobieramy zadania razem z naszymi specjalistami i stopniujemy ich trudność, tak, aby pracownicy szybko się nie zniechęcili.

Motywacja poprzez grywalizację

Aplikacja codziennie zachęci Cię do podjęcia wyzwania, a dzięki zastosowaniu w niej mechanizmów grywalizacji, angażujących do wykonywanie zadań w realnym świecie, wdrożenie nowych nawyków będzie przyjemne i efektywne.

Budowanie pozytywnego wizerunku

Wellbeing Champion wspiera działania Employer Branding wewnątrz i na zewnątrz organizacji  i może być dodatkowym benefitem dla pracowników. Lubimy pomagać, dlatego w ramach naszego wyzwania jest możliwość zbierania punktów na różnego rodzaju cele charytatywne. Dokładny cel oraz budżet jest do ustalenia.  

Poprawa kondycji psychofizycznej i regulacja czasu pracy 

Zwiększenie poczucia stabilności i przywiązania pracownika, co skutkuje większym zaangażowaniem w codziennej pracy, a tym samym pozytywnie wpływa na wzrost wyników firmy. Wzrost energii oraz lepsza regulacja czasu pracy, dzięki wyzwaniom z zarządzania czasem i budowania priorytetów. 

Jak wyzwanie wygląda w praktyce?

Poprowadziliśmy program wellbeingowy „Turniej o zdrowie” dla pracowników w Grupie VeoliaZaktywizowaliśmy pracowników do podjęcia działań prozdrowotnych i zmiany nawyków, dzięki grywalizacji. Chcesz zobaczyć jak to zrobiliśmy? Obejrzyj poniższy film zrealizowany przez naszego klienta! 

Zainteresowało Cię nasze wyzwanie?

Ile czasu może trwać wyzwanie?

2 tygodnie

Dwutygodniowy challenge to idealne rozwiązanie na krótsze zaangażowanie pracowników, wspólną integrację i zabawę w szlachetnym celu jakim jest zdrowie. To również dobra okazja na sprawdzenie czy tego typu rozwiązanie sprawdzi się w organizacji. Krótki challenge sprawdzi się przy okazji np. Nowego roku czy zbliżających się wakacji.

1 miesiąc

W ciągu miesiąca jesteśmy już w stanie zaszczepić nowe nawyki (średnio powstają po 21 dniach). Miesiąc wyzwań to dobry pomysł na większe zagłębienie się w temat Wellbeing i zdrowia pracowników. Miesięcznemu wyzwaniu mogą towarzyszyć już nieco bardziej wartościowe nagrody, które zwiększą motywację!

Dowolną długość

Chcesz zorganizować challenge w innym wymiarze czasowym? Napisz do nas, a na pewno stworzymy dla Ciebie ciekawy program na odpowiadającą Ci długość. A jeśli chcesz wprowadzić Wellbeing na stałe do firmy i zależy Ci na zrównoważonym rozwoju zachęcamy do sprawdzenia naszego programu Wellbeing Excellence, który na pewno sprosta Twoim potrzebom 🙂

Zainteresowało Cię nasze wyzwanie?

wellbeing-zero-waste-2022

Dowiedz się więcej