Strategia ESG​

My i Nasze wartości

Grywit od lat prężnie rozwija się na rynku polskim i zagranicznym, oferując usługi w zakresie budowania zaangażowania i lojalności oraz wzrost efektywności realizacji celów poprzez aplikacje mobilne. Technologia Grywit posiada opinię innowacyjności na skalę międzynarodową dzięki połączeniu psychologii z technologią w najskuteczniejszym motywowaniu ludzi.

ESG jest bardzo bliskie naszemu sercu ponieważ od wielu lat naszym celem jest wprowadzanie ekologicznego i zrównoważonego stylu życia wśród pracowników w firmach i organizacjach naszych klientów. Oczekiwania pracowników wobec miejsca pracy zmieniają się wraz z kolejnymi generacjami. Definicja komfortowych warunków pracy coraz ściślej wiąże się ze stylem życia, jaki preferują pracownicy, oraz z wyznawanymi przez nich wartościami. Coraz częściej wśród tych wartości pojawiają się kwestie dotyczące świadomego, równoważonego życia i ochrony środowiska.

Nasze produkty – aplikacje i wydarzenia – pomagają w ciekawy i naturalny sposób zadbać o środowisko w duchu zasady 5R i Zero Waste. Sercem całej grywalizacji są moduły wyzwań, w których zamieszczamy wszystkie pro-ekologiczne zadania. Zamieściliśmy w niej również materiały edukacyjne związane z najważniejszymi problemami, z którymi mierzą się współcześni ekolodzy i z którymi jako ludzkość musimy się obecnie mierzyć, a także ciekawe rozwiązania, które można stosować na co dzień.

“ESG nie polega jedynie na liczeniu śladu węglowego czy raportowaniu, to zapewnienie że Twoja organizacja zmierza we właściwym kierunku i przetrwa zmiany jakie nas czekają. Właśnie dlatego firma Grywit Anna Jankowiak decyduje się na nieobowiązkowe raportowanie”
ANNA JANKOWIAK
CEO GRYWIT

Kontynuacja dotychcasowych działań zgodnie z zasadami ESG

Jako firma chcemy jeszcze mocniej i wyraźniej związać swoje dotychczasowe działania z kluczowymi wartościami wyrażonymi w ESG. Należą do nich m.in:

Tworzenie proekologicznych projektów dla firm i organizacji pożytku publicznego jak fundacje, szkoły, stowarzyszenia. Projekty są zarówno indywidualne jak i zbiorowe.

Organizacja szkoleń pro-bono dla przedsiębiorców z zakresu ESG oraz ekologii życia codziennego. Są to szkolenia zarówno online jak i stacjonarne, w czasie tematycznych wydarzeń.

Tworzenie bezpłatnych projektów ekologicznych oraz prozdrowotnych dla uczniów szkół oraz uczelni w całej Polsce oraz Afryce dostosowane do możliwości i potrzeb konkretnych grup uczniów.

Promowanie ekologicznego stylu życia poprzez dostęp do bezpłatnej aplikacji mobilnej dla mieszkańców Polski (projekty miejskie) oraz Afryki.

Uczestnictwo w polskich i zagranicznych targach promujących ekologiczne oraz pro zdrowotne rozwiązania dla przedsiębiorstw i społeczności.

Wspieranie studentów w odbywaniu praktyk oraz staży zgodnych z ich profilem nauczania oraz umożliwienie pierwszego zatrudnienia w branży.

Umożliwienie pracy zdalnej minimalizującej ślad węglowy oraz wspierający pracowników, stażystów i praktykantów nie mających możliwości pracy w miejscu siedziby firmy lub zamieszkujących odległe miejscowości.

Tworzenie płatnych oraz bezpłatnych, mobilnych projektów dla firm i organizacji pożytku publicznego jak fundacje, szkoły, stowarzyszenia o charakterze prozdrowotnym.

Wyszczególnione plany na kontynuację powyższych działań oraz dołączenie do nich nowych i innowacyjnych projektów zawarte są na kolejnych stronach w rozdziałach dotyczących poszczególnych obszarów E, S oraz G.

DZIAŁANIA POZA BIZNESEM

GRYWIT od początków swojej działalności aktywnie brał udział w akcjach charytatywnych oraz organizował wydarzenia i szkolenia pro-bono. Dodatkowo chętnie wspieramy działalność na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest to temat nie tylko naszych projektów (tworzyliśmy taki projekt m.in. dla Credit Suisse, Allegro), ale również szkoleń, które CEO GRYWIT Anna Jankowiak prowadziła na temat CSR, ale także w ramach CSR.

Projekt ten był rocznym wyzwaniem dla wolontariuszy fundacji w którym podejmując wyzwania z zakresu wellbeingu, mogli zdobywać punkty, nagrody, a także poznawać ciekawostki dotyczące zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego.

Do naszego projektu zgłosiło się pięć krajów: Senegal, Kamerun, Nigeria, Benin oraz Wybrzeże Kości Słoniowej. Uczestnicy przez dwa tygodnie zmagali się z wyzwaniami, które prowadziły ich w stronę bliższego poznania Zero Waste.

CEO Grywit Anna Jankowiak regularnie bierze udział w koncertach odbywających się w Trójmieście na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

CEO Grywit Anna Jankowiak wielokrotnie brała udział w programie Vital Voices wspierających m.in. “Walk the change” i “Jestem Liderką”.

Grywit jest jednym ze sponsorów lokalnej młodzieżowej drużyny koszykarskiej Bryza Kolbudy, bierze udział także w inicjatywach organizowanych przez lokalne placówki dla dzieci m.in. w Przedszkolu nr 35 w Gdańsku.

Na konferencji poruszane były tematy nie tylko wyzwania w którym firmy z Afryki brały udział ale także plany i potrzeby związane ze skuteczną walką z zanieczyszczaniem środowiska.

Bezpłatna aplikacja dla mieszkańców Domu Seniora w Kętrzynie promująca ekologiczny i zdrowy tryb życia.

DZIAŁANIA POZA BIZNESEM W PRZYSZŁOŚCI (2024-2026)

Zamierzamy zdecydowanie mocniej działać poza biznesem w charakterze pro-bono.

  • stworzymy minimum 2 ekologiczne projekty rocznie (lato + zima) dla dzieci w Polsce oraz w Afryce/Azji – podobnie jak w poprzednich latach (2019 – 2023) planujemy stworzyć projekt w aplikacji Grywit będący wyzwaniem dla dzieci w wieku (8-12 lat) z zakresu ekologii. Jego celem będzie głównie edukacja oraz inspirowanie do codziennego dbania o środowisko. Skupimy się na zadaniach quizowych, recyklingu, upcyklingu oraz oszczędzaniu zasobów. W wyzwaniach dla dzieci stawiamy na zabawę i inspirację zamiast na typową rywalizację. Celem projektów jest uświadomienie, że każde nasze działanie to granie do wspólnej bramki. Poza stworzeniem bezpłatnej aplikacji chcemy pozyskać również sponsorów do ufundowania nagród dla dzieci z zaznaczeniem, że nagrody muszą również być w duchu ekologii.
  • organizowanie szkoleń z zakresu ESG dla przedsiębiorców – w 2023 roku Grywit zorganizował bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców z zakresu podstaw raportowania ESG. W latach 2024-2026 planujemy zorganizować minimum 2 takie szkolenia rocznie. Głównymi odbiorcami będą mniejsze i średnie przedsiębiorstwa które dopiero rozpoczynają swoją drogę z raportowaniem ESG. Poznanie podstaw pozwoli im lepiej dopasować do siebie dalszą edukację w zakresie ESG.
  • branie udziału w akcjach charytatywnych oraz akcjach ekologicznych organizowanych lokalnie i nie tylko – zamierzamy aktywnie brać udział w akcjach charytatywnych i zbiórkach organizowanych lokalnie. Planujemy również szerzej zaangażować do takich działań pracowników oraz praktykantów i stażystów.
wellbeing-zero-waste-2022

Dowiedz się więcej