22 września- Dzień bez samochodu!

🚗Dziś Dzień bez Samochodu, który przypomina nam, że transport po mieście zdecydowanie nie musi/nie powinien być oparty o samochód spalinowy. Alternatywą w poruszaniu się po miejskiej dżungli jest oczywiście nieoceniony 🚲 rower, 🚎 transport miejski czy też, ostatnio bardzo modna, 🛴 hulajnoga.

👉 W wielu miastach dziś transport komunikacją miejską jest za darmo. Hamburg i Helsinki ogłosiły niedawno, że w ciągu najbliższych lat w owych miastach prywatny samochód będzie zbędny. Czy to tylko odległa utopia? A może jednak na naszych oczach ludzkość wykonuje kolejny krok milowy w historii transportu?

⚡️ Dla sceptyków mamy pewne wyzwanie – policz, ile realnie kosztowałby rok poruszania się po Twoim mieście samochodem, a ile rok jazdy transportem zbiorowym. Weź pod uwagę ubezpieczenie, przegląd techniczny, koszty parkowania, a nie tylko paliwo.

Alternatywą, aby jeszcze bardziej zaoszczędzić, a przy tym zyskać kilka-kilkanaście dobrych lat życia w zdrowiu warto zastanowić się nad rowerem 😊 Plusy jazdy na 🚲 rowerze są niezaprzeczalne – to nie tylko przyjemna aktywność, ale również czynnik wpływający na nasze zdrowie umysłowe i fizyczne. Jeśli zależy Ci na zdrowiu, smukłej sylwetce, sile i witalności na długo – nie zastanawiaj się więcej – wsiądź na rower 😊

Auto to z pewnością świetny środek transportu indywidualnego na dalsze rodzinne podróże poza miasto, jednak krótkie dystanse tylko szkodzą naszemu zdrowiu, powietrzu w mieście i środowisku. Zmieniajmy nasze nawyki dla naszej planety 🌏 i naszych dzieci👨‍👩‍👧.

♻️ Zainteresował Cię temat ekologii? Chciałbyś/abyś wprowadzić program ekologiczny dla pracowników w swojej firmie?

Przeczytaj więcej o naszym wyzwaniu Zero Waste Challenge na www.firmazerowaste.pl lub napisz do nas na info@grywit.pl

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
wellbeing-zero-waste-2022

Dowiedz się więcej