Relacja z debaty o przedsiębiorczości z udziałem GrywIT

Relacja z debaty o przedsiębiorczości z udziałem GrywIT

Podczas Targów Pracy Pomorza, odbyła się debata “Przedsiębiorczość – odkryć talent w sobie, czy się jej nauczyć?”, w której mieliśmy przyjemność brać udział.

Debatę poprowadził Marcin Nowicki, w składzie panelistów znalazł się    Ryszard Świlski, członek zarządu Województwa Pomorskiego. Marcin Grzegory, zastępca dyrektora Invest in Pomerania. Agnieszka Marusiak doradca zawodowy z Centrum Rozwoju Talentów GUP. Agata Czajka – uczennica z Zespołu Szkół Łączności, przewodnicząca koła przedsiębiorczości Enterprising Today. Przedstawicielem  firmy GrywIT była Anna Jankowiak założycielka i właścicielka “GrywIT – grywalizacja w HR i biznesie” oraz współzałożycielka i wiceprezes Zarządu INNOKREA Sp z o.o., prowadzi Akademię Liderów Przyszłości, która wspiera kreatywność i przedsiębiorczość wśród dzieci i młodzieży.

Debata była podzielona na dwie części. Rundą I panelu były wypowiedzi panelistów trwające ok 4 minut. W drugiej części zostały podsumowane wypowiedzi uczestników debaty, a także doszło do interakcji z publicznością.

IDEA DEBATY

Uczestnicy targów mieli możliwość poznania różnych wymiarów przedsiębiorczości. Tego, że przedsiębiorczość ma nie tylko wymiar ekonomiczny i nie musi się kojarzyć wyłącznie z dążeniem do założenia własnej firmy. Jest to przede wszystkim postawa w życiu, która sprawia, że interesujemy się otaczającym nas światem. Umiemy stawiać sobie cele, realizować marzenia, odkrywać w sobie talenty, współpracować, nie obawiać się popełniania błędów, nie poddawać się trudnościom, nie zrażać krytyką i wyciągać wnioski z porażek. Wykazywanie się inicjatywą w podejmowaniu różnorodnych działań. Kreatywnym podejściem do sytuacji w których się znajdujemy, umiejętnością dbania o własny rozwój, samodzielnością w podejmowaniu decyzji czy odpowiedzialnością za to co robimy w życiu – tym między innymi przejawia się postawa przedsiębiorcza.

Ważnym aspektem debaty było uzmysłowienie młodym uczestnikom, że na rynku pracy są różni pracodawcy. Pierwsza grupa, dla których zbytnia kreatywność pracowników jest uciążliwa, gdyż działają według określonych procedur. Drudzy natomiast poszukują pracowników chętnych do zaangażowania się w rozwój firmy, współtworzących te firmy, a więc właśnie przedsiębiorczych. Celem było więc pokazanie, że „gen” przedsiębiorczości można realizować. Nie tylko zakładając własny biznes ale również wspierając rozwój już istniejących małych i średnich przedsiębiorstw.

 

Zachęcamy do udziału w kolejnych targach, a także oglądania relacji z debaty na naszym kanale.