Program Wellbeing Challenge buduje zdrowe nawyki pracowników i motywuje ich do dbania o dobre samopoczucie. Program obejmuje 5 obszarów: aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie, motywację, zachowanie równowagi między różnymi sferami życia, odpoczynek i dbanie o zdrowie psychiczne. Dowiedz się więcej!

Zero Waste Challenge ma pomóc firmie oraz pracownikom wprowadzić ekologiczne nawyki i zrównoważony styl życia poprzez budowanie nowych nawyków. Nasze wyzwania pomagają użytkownikom w ciekawy i naturalny sposób zadbać o środowisko w duchu zasad 5R i Zero Waste.  Sprawdź naszą ofertę!

Wellbeing Challenge

smartmockups_kjk35nv0

Wellbeing Challenge to wyzwanie dla pracowników firm, którego celem jest budowanie zdrowych nawyków i dbanie o wellbeing poprzez mechanizm grywalizacji.

Wierzymy, że praca, w której spędzamy dużo czasu, bez względu na to czy pracujemy z biura czy z własnych domów, może być miejscem przyjaznym naszemu zdrowiu, kondycji i samopoczuciu. Wymaga to pewnego wysiłku i motywacji, ale korzyść jest bezcenna – zdrowi i zadowoleni pracownicy to wydajniejsza i efektywniejsza praca, a przy okazji szansa na budowanie pozytywnego wizerunku pracodawcy

Wyzwanie Wellbeing Challenge buduje prozdrowotne nawyki i motywuje pracowników do dbania o swój dobrostan, wspiera w efektywnym zarządzaniu czasem w trybie zdalnym oraz zachęca do regularnego doceniani a innych współpracowników. Lepsze samopoczucie pracowników, poprawa wydajności w pracy, które przełoży się na ograniczenie zwolnień lekarskich zwłaszcza długotrwałych. Do tego dedykowani specjaliści dla pracowników (fizjoterapeuta, psycholog, trener personalny, dietetyk, trenerzy zmiany i coach) od naszych partnerów wyzwania Body&Mind Clinic oraz Pracowni Efektywności.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej sprawdź naszą prezentację

Wellbeing Challenge

Wellbeing Challenge to wyzwanie dla pracowników firm, którego celem jest budowanie zdrowych nawyków i dbanie o wellbeing poprzez mechanizm grywalizacji.

Wierzymy, że praca, w której spędzamy dużo czasu, bez względu na to czy pracujemy z biura czy z własnych domów, może być miejscem przyjaznym naszemu zdrowiu, kondycji i samopoczuciu. Wymaga to pewnego wysiłku i motywacji, ale korzyść jest bezcenna – zdrowi i zadowoleni pracownicy to wydajniejsza i efektywniejsza praca, a przy okazji szansa na budowanie pozytywnego wizerunku pracodawcy

Wyzwanie Wellbeing Challenge buduje prozdrowotne nawyki i motywuje pracowników do dbania o swój dobrostan, wspiera w efektywnym zarządzaniu czasem w trybie zdalnym oraz zachęca do regularnego doceniani a innych współpracowników. Lepsze samopoczucie pracowników, poprawa wydajności w pracy, które przełoży się na ograniczenie zwolnień lekarskich zwłaszcza długotrwałych. Do tego dedykowani specjaliści dla pracowników (fizjoterapeuta, psycholog, trener personalny, dietetyk, trenerzy zmiany i coach) od naszych partnerów wyzwania Body&Mind Clinic oraz Pracowni Efektywności.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej sprawdź naszą prezentację

Za nasz system grywalizacji wspierający wellbeing oraz wellbeingowe praktyki otrzymaliśmy dwa certyfikaty od Wellbeing Institute

Prawdziwe wyzwania

Chcemy, aby wyzwania realnie wpływały na zmianę zachowania, dlatego starannie dobieramy zadania razem z naszymi specjalistami i stopniujemy ich trudność, tak, aby pracownicy szybko się nie zniechęcili.

Motywacja poprzez grywalizację

Aplikacja codziennie zachęci Cię do podjęcia wyzwania, a dzięki zastosowaniu w niej mechanizmów grywalizacji, angażujących do wykonywanie zadań w realnym świecie, wdrożenie nowych nawyków będzie przyjemne i efektywne.

Budowanie pozytywnego wizerunku

Wellbeing Challenge wspiera działania Employer Branding wewnątrz i na zewnątrz organizacji  i może być dodatkowym benefitem dla pracowników. Lubimy pomagać, dlatego w ramach naszego wyzwania jest możliwość zbierania punktów na różnego rodzaju cele charytatywne. Dokładny cel oraz budżet jest do ustalenia.  

Poprawa kondycji psychofizycznej i regulacja czasu pracy 

Zwiększenie poczucia stabilności i przywiązania pracownika, co skutkuje większym zaangażowaniem w codziennej pracy, a tym samym pozytywnie wpływa na wzrost wyników firmy. Wzrost energii oraz lepsza regulacja czasu pracy, dzięki wyzwaniom z zarządzania czasem i budowania priorytetów. 

forest, arboretum, mountain

Jedz zdrowo

Większość zadań w tej kategorii jest poświęcona odżywianiu. Od zdrowych zamienników, po kształtowanie korzystnych nawyków żywieniowych, zadania z tej kategorii dają podstawę do budowania zdrowego stylu życia.

bądź w ruchu

Znajdują się tu proste zadania do wykonaniu w domowych warunkach, które pomagają utrzymywać ciało w dobrej formie niewielkim nakładem pracy i czasu np. plank, krzesełko, masaż karku i szyi.

inspiruj się

Pojawiają się tu wszelkiego rodzaju zadania, dzięki którym uczestnicy projektu zwiększali swój dobrostan psychiczny (filmy z psychologiem) oraz motywują do działania na rzecz samorozwoju.

Moduły w aplikacji

home office

Wyzwania pojawiające się w tej kategorii mają na celu wyrobienie nawyku samoorganizacji, dyscypliny oraz pozytywnego nastawienia. Zwracają również uwagę na kwestie fizjoterapeutyczne np. postawę przy biurku

doceniaj

>Wiemy jak ważne jest docenianie siebie nawzajem, dlatego każdy z uczestników będzie miał możliwość przekazania innym pozytywnego feedbacku oraz określonej ilości punktów, które pomogą w osiąganiu wyższego poziomu.

Odznaki

Moduł w którym można zdobywać różnego rodzaju motywujące odznaki za zdobywanie punktów, aktywność w aplikacji i regularne wykonywanie zadań.

Case study

W 2019 roku poprowadziliśmy program wellbeingowy “Turniej o zdrowie” dla pracowników w Grupie VeoliaZaktywizowaliśmy pracowników do podjęcia działań prozdrowotnych i zmiany nawyków, dzięki grywalizacji. Chcesz zobaczyć jak to zrobiliśmy? Obejrzyj poniższy film zrealizowany przez naszego klienta! 

Zainteresowało Cię nasze wyzwanie?

Ile czasu może trwać challenge?

2 tygodnie

Dwutygodniowy challenge to idealne rozwiązanie na krótsze zaangażowanie pracowników, wspólną integrację i zabawę w szlachetnym celu jakim jest zdrowie. To również dobra okazja na sprawdzenie czy tego typu rozwiązanie sprawdzi się w organizacji. Krótki challenge sprawdzi się przy okazji np. Nowego roku czy zbliżających się wakacji.

1 miesiąc

W ciągu miesiąca jesteśmy już w stanie zaszczepić nowe nawyki (średnio powstają po 21 dniach). Miesiąc wyzwań to dobry pomysł na większe zagłębienie się w temat Wellbeing i zdrowia pracowników. Miesięcznemu wyzwaniu mogą towarzyszyć już nieco bardziej wartościowe nagrody, które zwiększą motywację!

Dowolną długość

Chcesz zorganizować challenge w innym wymiarze czasowym? Napisz do nas, a na pewno stworzymy dla Ciebie ciekawy program na odpowiadającą Ci długość. A jeśli chcesz wprowadzić Wellbeing na stałe do firmy i zależy Ci na zrównoważonym rozwoju zachęcamy do sprawdzenia naszego programu Wellbeing Excellence, który na pewno sprosta Twoim potrzebom 🙂

Wellbeing Excellence

Program Wellbeing Excellence jest skierowany do firm, które chcą zwiększyć troskę o dobre samopoczucie zarówno fizyczne i psychiczne swoich pracowników. Naszym głównym celem jest nakierowanie uczestników w stronę budowania zdrowych nawyków, znalezienia równowagi pomiędzy różnymi sferami i rolami jego życia. Stworzone przez nas wyzwania zachęcają do zmiany zachowań bądź nawyków, na te bardziej dla nas korzystne.

Wellbeing Enthusiast

3 miesiące

 • Dostęp do dedykowanej aplikacji Zero Waste (Google Play, App Store)
 • 3 miesięczny program pełen wyzwań dotyczących wellbeingu w  życiu codziennym i w pracy,
 • Wyzwania, wellbeingowe zagadki i niebanalne quizy,
 • Materiały zgłębiające tematykę wellbeingu, psychologii, fizjoterapii, wpływu diety na zdrowie, aktywności fizycznej i sposobów na praktykę wellbeing
 • Zadania i misje specjalne integrujące zespoły
 • 9 spotkań interaktywnych online (trening/ webinar / Best Practice Meeting)
 • Certyfikat Wellbeing Enthusiast dla firmy
 • Raport końcowy
 • Audyt Wellbeing
 • 5 zadań dedykowanych w aplikacji
 • Opiekun klienta
 • Help Desk

Wellbeing Explorer

6 miesięcy

 • Dostęp do dedykowanej aplikacji Zero Waste (Google Play, App Store)
 • 6 miesięczny program pełen wyzwań dotyczących wellbeingu w życiu codziennym i w pracy,
 • Wyzwania, wellbeingowe zagadki i niebanalne quizy,
 • Materiały zgłębiające tematykę wellbeingu, psychologii, fizjoterapii, wpływu diety na zdrowie, aktywności fizycznej i sposobów na praktykę wellbeing,
 • Zadania i misje specjalne integrujące zespoły
 • 18 spotkań interaktywnych online (webinar / trening / Best Practice Meeting)
 • 6 raportów (1 na miesiąc)
 • Audyt Wellbeing
 • 5 zadań dedykowanych w aplikacji
 • Opiekun klienta
 • Help Desk
 • Certyfikat Wellbeing Explorer

Wellbeing Pro

12 miesięcy

 • Dostęp do dedykowanej aplikacji Zero Waste (Google Play, App Store)
 • Roczny program pełen wyzwań dotyczących wellbeingu w życiu codziennym i w pracy,
 • Wyzwania, wellbeingowe zagadki i niebanalne quizy
 • Materiały zgłębiające tematykę wellbeingu, psychologii, fizjoterapii, wpływu diety na zdrowie, aktywności fizycznej i sposobów na praktykę wellbeing,
 • Zadania i misje specjalne integrujące zespoły
 • 36 spotkań interaktywnych online (webinary / treningi / Best Practice Meeting)
 •  
 • 12 raportów (1 na miesiąc)
 • 2 audyty Wellbeing
 • 5 zadań dedykowanych w aplikacji
 • Opiekun klienta
 • Help Desk
 • Certyfikat Wellbeing Excellence

Nasze priorytety

Nasze narzędzia

Zainteresowało Cię nasze wyzwanie?

Zero Waste Challenge

smartmockups_kjk305fq

Zero Waste Challenge ma pomóc firmie oraz pracownikom wprowadzić ekologiczne nawyki i zrównoważony styl życia poprzez budowanie nowych nawyków, dzięki grywalizacji realizowanej w aplikacji mobilnej. Kreuj świat bez odpadów i dbaj o ekologię razem z nami.

Naszym celem jest wprowadzanie ekologicznego i zrównoważonego stylu życia wśród pracowników. Oczekiwania pracowników wobec miejsca pracy zmieniają się wraz z kolejnymi generacjami wchodzącymi na rynek. Definicja komfortowych warunków pracy coraz ściślej wiąże się ze stylem życia, jaki preferują pracownicy, oraz z wyznawanymi przez nich wartościami. Coraz częściej wśród tych wartości pojawiają się kwestie dotyczące świadomego,  równoważonego życia i ochrony środowiska.

Nasze wyzwania pomagają grającym w ciekawy i naturalny sposób zadbać o środowisko w duchu zasady 5R i Zero Waste. Sercem całej grywalizacji są moduły wyzwań, w których

zamieszczamy wszystkie pro-ekologiczne zadania. Zamieściliśmy w niej również materiały edukacyjne związane z najważniejszymi problemami, z którymi mierzą się współcześni ekolodzy i z którymi jako ludzkość musimy się obecnie mierzyć, a także ciekawe rozwiązania, które można stosować na co dzień, aby dbać o środowisko.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej sprawdź naszą prezentację

Zero Waste Challenge

Zero Waste Challenge ma pomóc firmie oraz pracownikom wprowadzić ekologiczne nawyki i zrównoważony styl życia poprzez budowanie nowych nawyków, dzięki grywalizacji realizowanej w aplikacji mobilnej. Kreuj świat bez odpadów i dbaj o ekologię razem z nami.

Naszym celem jest wprowadzanie ekologicznego i zrównoważonego stylu życia wśród pracowników. Oczekiwania pracowników wobec miejsca pracy zmieniają się wraz z kolejnymi generacjami wchodzącymi na rynek. Definicja komfortowych warunków pracy coraz ściślej wiąże się ze stylem życia, jaki preferują pracownicy, oraz z wyznawanymi przez nich wartościami. Coraz częściej wśród tych wartości pojawiają się kwestie dotyczące świadomego,  równoważonego życia i ochrony środowiska.

Nasze wyzwania pomagają grającym w ciekawy i naturalny sposób zadbać o środowisko w duchu zasady 5R i Zero Waste. Sercem całej grywalizacji są moduły wyzwań, w których

zamieszczamy wszystkie pro-ekologiczne zadania. Zamieściliśmy w niej również materiały edukacyjne związane z najważniejszymi problemami, z którymi mierzą się współcześni ekolodzy i z którymi jako ludzkość musimy się obecnie mierzyć, a także ciekawe rozwiązania, które można stosować na co dzień, aby dbać o środowisko.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej sprawdź naszą prezentację

Ocal ocean

W tym module znajduje się makieta (wirtualna plansza), Każdy uczestnik zaczyna na tym samym poziomie planszy, natomiast wraz ze zdobyciem określonego poziomu punktowego (wykonując zadania) z planszy znikają śmieci i pojawiają się nowe elementy i informacje tj. ciekawostki związane z Zero Waste oraz ekologią.

Chronię zasoby

Tutaj znajdują się wszystkie zadania, które polegają na dbaniu o naturalne zasoby Ziemi, Wyzwania z tej kategorii zostały stworzone w oparciu o rzetelną wiedzę o eksploatacji naszej planety; odnoszą się między innymi do kryzysu wodnego, masowej wycinki drzew, degradacji gleby czy ginięcia gatunków zwierząt z powodu nieelastyczności mainstreamowej gospodarki.

Moduły w aplikacji

redukuję odpady

Tutaj znajdziemy wyzwania, które zachęcają do tego, o czym myśli większość z nas mówiąc o zero waste. Zadania z tej kategorii obejmują zmianę zachowań na takie, które generują mniej zanieczyszczeń lub tylko takie, które w naturalny sposób stają się częścią ekosystemu.

zdobywam wiedzę

To szczególna kategoria, bo wszystkie zadania są jednorazowe - polegają one jedynie na przeczytaniu materiałów edukacyjnych, które mają formę artykułów, w których przedstawiamy rzetelną wiedzą na temat zagrożeń ekologicznych współczesnego świata. Po przeczytaniu materiału uczestnicy wyzwania będą mierzyć się z quizem sprawdzającym ich wiedzę.

inspiracje

W tym module można znaleźć zadania, które polegają na bardziej aktywnym dbaniu o środowisko, a także takie, które w naturalny, lecz bardziej pośredni sposób przyczyniają się do redukcji zużycia zasobów i generowania odpadów. Znajdują się tu również ciekawe podpowiedzi i wskazówki w jaki sposób na co dzień możemy być bardziej ekologiczni.

Zero Waste Challenge to

Jak wyzwanie Zero Waste wygląda w rzeczywistości?

W 2019 roku poprowadziliśmy program ekologiczny dla ponad 700 pracowników w Grupie VeoliaZaktywizowaliśmy pracowników do podjęcia działań ekologicznych i wprowadzenia zasad zgodnych ze stylem życia w duchu Zero Waste dzięki grywalizacji. Chcesz zobaczyć jak to zrobiliśmy? Obejrzyj poniższy film zrealizowany przez naszego klienta! 

Ile czasu może trwać challenge?

2 tygodnie

Dwutygodniowy challenge to idealne rozwiązanie na krótsze zaangażowanie pracowników, wspólną integrację i zabawę w szlachetnym celu jakim jest ochrona naszej planety. To również dobra okazja na sprawdzenie czy tego typu rozwiązanie sprawdzi się w organizacji. Krótki challenge sprawdzi się przy okazji np. wydarzenia Dzień Ziemi.

1 miesiąc

W ciągu miesiąca jesteśmy już w stanie zaszczepić nowe nawyki (średnio powstają po 21 dniach). Miesiąc wyzwań to dobry pomysł na większe zagłębienie się w temat Zero Waste i ochrony planety przez pracowników. Miesięcznemu wyzwaniu mogą towarzyszyć już nieco bardziej wartościowe nagrody, które zwiększą motywację!

Dowolną długość

Chcesz zorganizować challenge w innym wymiarze czasowym? Napisz do nas, a na pewno stworzymy dla Ciebie ciekawy program na odpowiadającą Ci długość. A jeśli chcesz wprowadzić Zero Waste na stałe do firmy i zależy Ci na zrównoważonym rozwoju zachęcamy do sprawdzenia naszego programu Wellbeing Excellence, który na pewno sprosta Twoim potrzebom 🙂

Zero Waste Excellence

Zero Waste Excellence to specjalny długoterminowy program współtworzony z ekspertami Zero Waste dla pracowników firm obejmujący audyt Zero Waste (zarówno dla pracowników jak i organizacji), którego celem jest wprowadzenie ekologicznych nawyków wśród pracowników. Pomagamy firmom poszerzać wiedzę na temat zmian klimatu i skupieniu się na świadomym podejściu do ekologicznej odpowiedzialności biznesu. 

Zero Waste Enthusiast

3 miesiące

 • Dostęp do dedykowanej aplikacji Zero Waste (Google Play, App Store)
 • 3 miesięczny program pełen wyzwań dotyczących życia w stylu Zero Waste
 • Wyzwania, ekologiczne zagadki i niebanalne quizy
 • Ciekawostki i materiały zgłębiające temat ekologii i sposobów na życie Zero Waste
 • Zadania i misje specjalne integrujące zespoły
 • 9 spotkań interaktywnych online (webinary / warsztaty Do It Yourself / Best Practice Meeting)
 • Certyfikat Zero Waste Pro dla firmy
 • 3 raporty (1 na miesiąc)
 • Audyt Zero Waste
 • 5 zadań dedykowanych w aplikacji
 • Opiekun klienta
 • Help Desk
 • Certyfikat tytuł Zero Waste Enthusiast

Zero Waste Explorer

6 miesięcy

 • Dostęp do dedykowanej aplikacji Zero Waste (Google Play, App Store)
 • 6 miesięczny program pełen wyzwań dotyczących życia w stylu Zero Waste
 • Wyzwania, ekologiczne zagadki i niebanalne quizy
 • Ciekawostki i materiały zgłębiające temat ekologii i sposobów na życie Zero Waste
 • Zadania i misje specjalne integrujące zespoły
 • 18 spotkań interaktywnych online (webinary / warsztaty Do It Yourself / Best Practice Meeting)
 • Certyfikat Zero Waste Pro dla firmy
 • 6 raportów (1 na miesiąc)
 • Audyt Zero Waste 
 • 5 zadań dedykowanych w aplikacji
 • Opiekun klienta
 • Help Desk
 • Certyfikat Zero Waste Explorer

Zero Waste Pro

12 miesięcy

 • Dostęp do dedykowanej aplikacji Zero Waste (Google Play, App Store)
 • Roczny program pełen wyzwań dotyczących życia w stylu Zero Waste
 • Wyzwania, ekologiczne zagadki i niebanalne quizy
 • Ciekawostki i materiały zgłębiające temat ekologii i sposobów na życie Zero Waste
 • Zadania i misje specjalne integrujące zespoły
 • 36 spotkań interaktywnych online (webinary / warsztaty Do It Yourself / Best Practice Meeting)
 • Certyfikat Zero Waste Excellence dla firmy
 • 12 raportów (1 na miesiąc)
 • 2 audyty Zero Waste
 • 5 zadań dedykowanych w aplikacji
 • Opiekun klienta
 • Help Desk
 • Certyfikat Zero Waste Pro

Nasze priorytety

Nasze narzędzia

Zainteresował Cię nasze projekty ekologiczne?

Zaproszenie do udziału w badaniach Działania ekologiczne i Zero Waste w firmach

Jesteśmy firmą odpowiedzialną ekologicznie i od lat troszczymy się o naszą planetę. Tworzymy programy ekologiczne
oparte o grywalizację (m.in: Zero Waste Excellence), w których promujemy styl życia w duchu Zero Waste oraz pomagamy
firmom wypracować ekologiczne nawyki wśród pracowników.

Chcielibyśmy poznać obecny poziom zaangażowania w działania proekologiczne pracodawców w Polsce. Zależy nam
na sprawdzeniu podejmowanych działań na poziomie różnych sektorów i obszarów w firmie zarówno skierowanych
do pracowników jak i działań samej firmy.

Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniach. W wyniku przeprowadzonych badań wydamy raport, który zobrazuje
obecną sytuację oraz pomoże nam oraz innym zainteresowanym osobom kształtować dalszą strategię rozwoju.

Badanie jest całkowicie anonimowe i nie zajmie dłużej niż 10 - 15 min. Wyniki w postaci raportu zostaną
przedstawione w sposób zbiorczy.

Z góry bardzo dziękujemy za udział w badaniu.

Zespół Grywit