Wyobraź sobie aplikację, w której codziennie dostajesz porcję DOBRA, która wzmacnia w Tobie zdrowe nawyki i motywuje Cię do dbania o WELLBEING… A nie, czekaj! Ta aplikacja już jest! Dowiedz się więcej i sprawdź naszą ofertę!

Zero Waste Challenge ma pomóc firmie oraz pracownikom wprowadzić ekologiczne nawyki i zrównoważony styl życia poprzez budowanie nowych nawyków, dzięki grywalizacji realizowanej w aplikacji mobilnej.  Sprawdź naszą ofertę!

Wellbeing Challenge

Wellbeing Challenge to wyzwanie dla pracowników firm, którego celem jest budowanie zdrowych nawyków i dbanie o wellbeing poprzez mechanizm grywalizacji.

Wierzymy, że praca, w której spędzamy dużo czasu, bez względu na to czy pracujemy z biura czy z własnych domów, może być miejscem przyjaznym naszemu zdrowiu, kondycji i samopoczuciu. Wymaga to pewnego wysiłku i motywacji, ale korzyść jest bezcenna – zdrowi i zadowoleni pracownicy to wydajniejsza i efektywniejsza praca, a przy okazji szansa na budowanie pozytywnego wizerunku pracodawcy

Wyzwanie Wellbeing Challenge buduje prozdrowotne nawyki i motywuje pracowników do dbania o swój dobrostan, wspiera w efektywnym zarządzaniu czasem w trybie zdalnym oraz zachęca do regularnego doceniani a innych współpracowników. Lepsze samopoczucie pracowników, poprawa wydajności w pracy, które przełoży się na ograniczenie zwolnień lekarskich zwłaszcza długotrwałych. Do tego dedykowani specjaliści dla pracowników (fizjoterapeuta, psycholog, trener personalny, dietetyk, trenerzy zmiany i coach) od naszych partnerów wyzwania Body&Mind Clinic oraz Pracowni Efektywności.

Za nasz system grywalizacji wspierający wellbeing oraz wellbeingowe praktyki otrzymaliśmy dwa certyfikaty od Wellbeing Institute

Prawdziwe wyzwania

Chcemy, aby wyzwania realnie wpływały na zmianę zachowania, dlatego starannie dobieramy zadania razem z naszymi specjalistami i stopniujemy ich trudność, tak, aby pracownicy szybko się nie zniechęcili.

Motywacja poprzez grywalizację

Aplikacja codziennie zachęci Cię do podjęcia wyzwania, a dzięki zastosowaniu w niej mechanizmów grywalizacji, angażujących do wykonywanie zadań w realnym świecie, wdrożenie nowych nawyków będzie przyjemne i efektywne.

Budowanie pozytywnego wizerunku

Wellbeing Challenge wspiera działania Employer Branding wewnątrz i na zewnątrz organizacji  i może być dodatkowym benefitem dla pracowników. Lubimy pomagać, dlatego w ramach naszego wyzwania jest możliwość zbierania punktów na różnego rodzaju cele charytatywne. Dokładny cel oraz budżet jest do ustalenia.  

Poprawa kondycji psychofizycznej i regulacja czasu pracy 

Zwiększenie poczucia stabilności i przywiązania pracownika, co skutkuje większym zaangażowaniem w codziennej pracy, a tym samym pozytywnie wpływa na wzrost wyników firmy. Wzrost energii oraz lepsza regulacja czasu pracy, dzięki wyzwaniom z zarządzania czasem i budowania priorytetów. 

forest, arboretum, mountain

Jedz zdrowo

Większość zadań w tej kategorii jest poświęcona odżywianiu. Od zdrowych zamienników, po kształtowanie korzystnych nawyków żywieniowych, zadania z tej kategorii dają podstawę do budowania zdrowego stylu życia.

bądź w ruchu

Znajdują się tu proste zadania do wykonaniu w domowych warunkach, które pomagają utrzymywać ciało w dobrej formie niewielkim nakładem pracy i czasu np. plank, krzesełko, masaż karku i szyi.

inspiruj się

Pojawiają się tu wszelkiego rodzaju zadania, dzięki którym uczestnicy projektu zwiększali swój dobrostan psychiczny (filmy z psychologiem) oraz motywują do działania na rzecz samorozwoju.

Moduły w aplikacji

home office

Wyzwania pojawiające się w tej kategorii mają na celu wyrobienie nawyku samoorganizacji, dyscypliny oraz pozytywnego nastawienia. Zwracają również uwagę na kwestie fizjoterapeutyczne np. postawę przy biurku

doceniaj

>Wiemy jak ważne jest docenianie siebie nawzajem, dlatego każdy z uczestników będzie miał możliwość przekazania innym pozytywnego feedbacku oraz określonej ilości punktów, które pomogą w osiąganiu wyższego poziomu.

Odznaki

Moduł w którym można zdobywać różnego rodzaju motywujące odznaki za zdobywanie punktów, aktywność w aplikacji i regularne wykonywanie zadań.

Zainteresowało Cię nasze wyzwanie?

Zero Waste Challenge

Zero Waste Challenge ma pomóc firmie oraz pracownikom wprowadzić ekologiczne nawyki i zrównoważony styl życia poprzez budowanie nowych nawyków, dzięki grywalizacji realizowanej w aplikacji mobilnej. Kreuj świat bez odpadów i dbaj o ekologię razem z nami.   Naszym celem jest wprowadzanie ekologicznego i zrównoważonego stylu życia wśród pracowników. Oczekiwania pracowników wobec miejsca pracy zmieniają się wraz z kolejnymi generacjami wchodzącymi na rynek. Definicja komfortowych warunków pracy coraz ściślej wiąże się ze stylem życia, jaki preferują pracownicy, oraz z wyznawanymi przez nich wartościami. Coraz częściej wśród tych wartości pojawiają się kwestie dotyczące świadomego,  równoważonego życia i ochrony środowiska. Nasze wyzwania pomagają grającym w ciekawy i naturalny sposób zadbać o środowisko w duchu zasady 5R i Zero Waste. Sercem całej grywalizacji są moduły wyzwań, w których zamieszczamy wszystkie pro-ekologiczne zadania. Zamieściliśmy w niej również materiały edukacyjne związane z najważniejszymi problemami, z którymi mierzą się współcześni ekolodzy i z którymi jako ludzkość musimy się obecnie mierzyć, a także ciekawe rozwiązania, które można stosować na co dzień, aby dbać o środowisko.

Ocal ocean

W tym module znajduje się makieta (wirtualna plansza), Każdy uczestnik zaczyna na tym samym poziomie planszy, natomiast wraz ze zdobyciem określonego poziomu punktowego (wykonując zadania) z planszy znikają śmieci i pojawiają się nowe elementy i informacje tj. ciekawostki związane z Zero Waste oraz ekologią.

Chronię zasoby

Tutaj znajdują się wszystkie zadania, które polegają na dbaniu o naturalne zasoby Ziemi, Wyzwania z tej kategorii zostały stworzone w oparciu o rzetelną wiedzę o eksploatacji naszej planety; odnoszą się między innymi do kryzysu wodnego, masowej wycinki drzew, degradacji gleby czy ginięcia gatunków zwierząt z powodu nieelastyczności mainstreamowej gospodarki.

Moduły w aplikacji

redukuję odpady

Tutaj znajdziemy wyzwania, które zachęcają do tego, o czym myśli większość z nas mówiąc o zero waste. Zadania z tej kategorii obejmują zmianę zachowań na takie, które generują mniej zanieczyszczeń lub tylko takie, które w naturalny sposób stają się częścią ekosystemu.

zdobywam wiedzę

To szczególna kategoria, bo wszystkie zadania są jednorazowe - polegają one jedynie na przeczytaniu materiałów edukacyjnych, które mają formę artykułów, w których przedstawiamy rzetelną wiedzą na temat zagrożeń ekologicznych współczesnego świata. Po przeczytaniu materiału uczestnicy wyzwania będą mierzyć się z quizem sprawdzającym ich wiedzę.

inspiracje

W tym module można znaleźć zadania, które polegają na bardziej aktywnym dbaniu o środowisko, a także takie, które w naturalny, lecz bardziej pośredni sposób przyczyniają się do redukcji zużycia zasobów i generowania odpadów. Znajdują się tu również ciekawe podpowiedzi i wskazówki w jaki sposób na co dzień możemy być bardziej ekologiczni.

Promocja ekologicznego trybu życia

Wzrost świadomości ekologicznej wśród pracowników i wprowadzenie odpowiedzialnego stylu życia w duchu Zero Waste. Budowanie odpowiedzialnej kultury organizacyjnej Oszczędność pieniędzy, dzięki racjonalnemu gospodarowaniu i powtórnemu użyciu materiałów (mniejsze zużycie papieru i energii elektrycznej w firmie) 

Budowanie pozytywnego wizerunku

Wyzwanie Zero Waste wspiera działania Employer Branding wewnątrz i na zewnątrz organizacji i może być dodatkowym benefitem dla pracowników. Dodatkowo, dzięki odpowiedzialnemu działaniu w ramach polityki CSR organizacja staje się bardziej atrakcyjna na rynku pracodawców.

Zwiększenie zadowolenia i zaangażowania pracowników 

Dzięki działaniom ekologicznym podejmowanym przez pracowników zwiększamy ich zadowolenie – uruchamia się tutaj psychologiczny efekt pomagania.  

No i oczywiście zmniejszony ślad węglowy.
light bulb, water, energy

Case study

W 2019 roku poprowadziliśmy program ekologiczny dla ponad 700 pracowników w Grupie VeoliaZaktywizowaliśmy pracowników do podjęcia działań ekologicznych i wprowadzenia zasad zgodnych ze stylem życia w duchu Zero Waste dzięki grywalizacji. Chcesz zobaczyć jak to zrobiliśmy? Obejrzyj poniższy film zrealizowany przez naszego klienta! 

Zainteresował Cię nasz projekt ekologiczny?

Zero Waste Christmas Edtion

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Translate »