GrywIT w artykule HR Accelerate “Codzienne troski Hrowca, czyli jak budować EMPLOYER BRANDING”

GrywIT w artykule HR Accelerate “Codzienne troski Hrowca, czyli jak budować EMPLOYER BRANDING”

W artykule na temat Employer brandingu czytamy m.in. o grywalizacji.

Fragment artykułu:

“W odpowiedzi na wyniki badania zaangażowania pracowników oraz jako elementy planu działań employer brandingowych warto pomyśleć o wyróżnieniu się w takich obszarach jak:

– spójna strategia komunikacji wewnętrznej( w tym m.in. rozwój nowoczesnych platform internetowych z możliwością tworzenia grup pracowniczych, chatu z Zarządem, wywiadów z pracownikami, newslettera pracowniczego itp.)

onboarding ( np .„Welcomepack” na przywitanie, program wdrożeniowy Induction, przydzielony pracownik tzw. „budy” , który powita nową osobę w firmie i pokaże praktyczne aspekty funkcjonowania w organizacji oraz mentor, który wdroży w merytorykę pracy, a być może grywalizacja*, która dzięki wykorzystaniu mechanizmów znanych z gier w realnym środowisku pracy, w ciekawy sposób zaangażuje i efektywnie przeprowadzi pracownika przez okres wdrożenia)

Zarządzanie talentami ( wdrożenie programu Hi Potential i umożliwienie im wszechstronnego rozwoju)

Projekty CSR angażujące pracowników, którzy mają poczucie, że robią coś ważnego i pomagają innym razem z firmą
Nowoczesne narzędzia do rozwoju i budowania zaangażowanianp. szkolenia w technologii Virtual Reality , wdrożenie platformy grywalizacyjnej dla procesów HR i biznesowych itp.
Zaangażowanie ambasadorów marki i programy poleceń pracowniczych i wiele innych”

Autorem artykułu jest Beata Molska – Interim HR Manager, trener biznesu, coach, psycholog ekonomiczny, wieloletni Dyrektor Personalny w branży finansowej i dystrybucyjnej oraz Dyrektor Zarządzający firmy doradzo-szkoleniowej HR ACCELERATE
*Partnerzy firmy HR ACCELERATE :

Familia Concierge Sp. z o.o.www.familiaconcierge.pl
GrywIT Anna Jankowiak www.grywit.pl

Link do całości artykułu http://hr-accelerate.pl/pl/blog/codzienne-troski-hrowca-czyli-jak-budowac-employer-branding/