Grywalizacja w rekrutacji?

Grywalizacja w rekrutacji?

Grywalizacja — zdecydowanie za mało jej w dzisiejszych rekrutacjach i w wyszukiwaniu talentów.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej często zadawane są te same pytania, na które kandydaci zazwyczaj wstępnie przygotowują swoje odpowiedzi, a przecież w ten sposób rekruter nie jest w stanie poznać dobrze kandydata

Podstawowym zadaniem każdej osoby rekrutującej jest przyciąganie i pozyskiwanie talentów w firmie, więc rekruter musi zrobić wszystko, aby spośród kandydatów wyłowić tych najlepszych, te prawdziwe talenty i upewnić się, że profil kandydata pasuje do kultury, filozofii i wymagań firmy.

Korzystając z grywalizacji i stawiając potencjalnych pracowników przed konkretnymi zadaniami, masz pewność, że testujesz konkretne umiejętności danej osoby.

Na przykład, jeśli chcesz sprawdzić, jak pracownik będzie sobie radził pod presją czasu, dajesz mu konkretnie zadanie, podczas którego może być on “zaczepiany i rozpraszany”, wszystko to w celu zweryfikowania, jak dana osoba poradzi sobie w takiej sytuacji.

Poprzez grę pomagasz kandydatowi również w poznaniu firmy i zasadach w niej panujących.

Grywalizacja pozwala prowadzić ukierunkowany i właściwy proces rekrutacji poprzez wstępną selekcję, przyciągać pracownika i ujawniać w nim faktyczne talenty, zachowania i możliwości.

Pomożemy Ci dobrać odpowiednie strategie w grywalizacji, które będą najskuteczniejsze w przyciągnięciu najlepszych kandydatów do pracy w Twojej firmie.

Dowiedz się więcej o grywalizacji i naszej aplikacji GrywITacja :