Grywalizacja oczami pracowników firmy GrywIT – grywalizacja w HR i biznesie

Grywalizacja oczami pracowników firmy GrywIT – grywalizacja w HR i biznesie

Ostatnio dużo mówi się o grywalizacji. A gdyby tak zapytać osoby zajmujące się grywalizacją? Specjalnie dla Was zapytaliśmy wybranych pracowników firmy GrywIT – grywalizacja w HR i biznesie o ich refleksje.

Miałam przyjemność zadać kilka pytań dotyczących grywalizacji pracownikom GrywIT. Przecież każdego z nas interesuje co sami pracownicy myślą o mechanizmach grywalizacji, przy których codziennie pracują.

Czym jest grywalizacja?

Edyta: Grywalizacja to wykorzystywanie mechanizmów z gier w realnym życiu i biznesie, aby zwiększać zaangażowanie pracowników i osiągać zakładane cele.

Weronika: Grywalizacja to jest wzrost zaangażowania osób pracujących w firmie przez  mechanizmy z gier.

Monika: Zgadzam się z moimi przedmówcami, mogę jedynie dodać, że gry które tworzymy przynoszą nam o wiele więcej niż tylko wzrost zaangażowania pracowników. W zależności czego dana firma potrzebuje, np. grę jubileuszową, czy integracyjną dla nowych pracowników. Skupiamy się na wielu różnych sferach, m.in. dbamy o rozwój osobisty pracowników, idziemy za nowymi trendami w świecie, np. zdrowy tryb życia – wszystkie aspekty życia zawodowego są wciągnięte w nasze gry. Grywalizacja to także sposób pokazania innym, że praca nie musi być szara i nudna.

Czy tworzenie gry opartej na grywalizacji to prosty czy złożony proces?

Edyta: Stworzenie gry to złożony proces. Zbieramy informacje na temat klienta i jego oczekiwań. Następnie wymyślamy koncepcje i plan działania. W ostatnim etapie cały konspekt jest przekazywany grafikom, którzy dbają o końcowy wygląd gry. Trzeba pamiętać, że każdy klient jest inny. Dlatego przy każdym projekcie poświęcamy dużo czasu i uwagi, aby wszystko dopracować do najmniejszego szczegółu.

Monika: Niektóre gry może i faktycznie tworzy się szybko, zazwyczaj są to gry rozłożone na 3 do 5 dni. Natomiast gry, które wprowadzamy na kilka miesięcy lub dłużej potrzebują od nas dużej dawki czasu i wielu pomysłów. Koncepcje, motywy i wiele innych szczegółów zmienia się bardzo szybko. Często pracujemy w grupie i wręcz wyrzucamy z siebie miliony myśli, później wybieramy najlepsze. Więc uważam, że jest to praca, której trzeba poświęcić czas i uwagę wielu osób, ale efekt końcowy jest jak słońce w pochmurny dzień, przynosi nam zadowolenie i szczęście.

Jak oceniacie Waszą pracę przy grywalizacji?

Edyta: Myślę, że na to pytanie mogę śmiało odpowiedzieć za większość pracowników. Nasza praca jest bardzo ambitna i kreatywna. Wykorzystujemy swoją zdobytą wiedzę z psychologii w biznesie. Rozwijamy się w wielu aspektach. Ta praca daje nam wiele możliwości rozwoju.

Monika: Moim zdaniem jest to praca, przy której trzeba być ambitnym, pomysłowym, nieszablonowym, śmiałym, a także posiadać wiedzę z zakresu psychologii i biznesu, aby wiedzieć jak budować odpowiednio zadania.

Czy praca przy dużych i małych projektach przynosi Wam satysfakcję?

Edyta: Tak, tworzenie gier przynosi mi satysfakcję. Widząc zadowolenie klienta wierzę, że to co robimy jest dobre i przynosi korzyści.

Monika: Uważam, że satysfakcję przynosi nam sukces. A sukces jest wtedy, kiedy po ciężkiej pracy oddajemy już całą grę dla klienta i dostajemy zwrotną wiadomość, że wszystko się podoba. A największą satysfakcję mam wtedy, kiedy po paru miesiącach wracają do nas klienci i są zadowoleni z naszych usług.

Czy poprzez pracę przy grywalizacji, zacząłeś używać mechanizmów w swoim życiu?

Radek: Oczywiście, że tak. Zacząłem wdrażać w swoje cele elementy fabularne, dzięki czemu moja kreatywność popędza mnie do działania.

Jakie masz odczucia po dotychczasowej pracy w firmie GrywIT?

Joanna: Moje odczucia są takie, że jako grafik komputerowy miałam kilka wyzwań, które mnie rozwinęły. Poznałam grupę fajnych ludzi, z którymi współpraca była przyjemnością.

Natalia: Mogłam rozwijać swoje zainteresowania związane z grami i filmami, np. tworzyć gry na platformie, czy planszówki.

Oczami pracowników przeszliśmy przez firmę. Podsumowując grywalizacja rozchodzi się na różne sfery, można wykorzystywać ją na miliony sposobów i my wiemy jak to robić.

Jeśli posiadacie jakieś pytania chętnie odpowiemy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

www.grywit.pl

+48602775961

info@grywit.pl