FRIDAY CASE STUDY#3 _ Rekrutacja

FRIDAY CASE STUDY#3 _ Rekrutacja

Każdy kto poszukiwał pracownika lub sam brał udział w rekrutacjach wie jak bardzo ważny w funkcjonowaniu firmy jest ten proces. Pozyskanie świetnego kandydata na nowe stanowisko to nie lada wyzwanie, a jak wiadomo dobra i efektywna rekrutacja sama w sobie przyciąga fantastycznych ludzi! Jak sprawić by rekrutacja stała się ciekawa, nowatorska i przyciągająca kandydatów? Na przykład wprowadzić do niej element gry.

Rekrutacja działa na wielu obszarach. Każda kategoria wyzwań odpowiada czemuś zupełnie innemu. Gra rekrutacja pomaga przygotować się kandydatom do kolejnych etapów i na bieżąco informuje ich jak im idzie, co jest ich mocną a co słabszą stroną. Dzięki funkcji komunikatów są poinformowania kiedy i gdzie odbywa się kolejny etap rekrutacji bez konieczności odbierania maili czy telefonów.

Poza kwestiami organizacyjnymi gra Rekrutacja daje swoim kandydatom wyzwania dzięki którym może sprawdzić ich wiedzę, umiejętności, a także talenty. Rekrutowany nie jest ograniczany czasem czy miejscem na wykonanie zadania co skutecznie obniża stres który nie raz zaburza obraz realnej wiedzy czy umiejętności kandydata. Dzięki systemowi dodawania plików kandydaci mogą na potwierdzenie swoich umiejętności dodawać pliki, zdjęcia czy komentarze co jest szczególnie pomocne w firmach z dużą presją czasu. Rekrutujący kierownik działu nie przekopuje się przez setki maili by odebrać plik kandydata lecz pobiera go bezpośrednio przez aplikację mobilną bądź desktopową.

Rekrutacja to aplikacja intuicyjna i prosta dzięki czemu każdy kandydat powinien z nią sobie świetnie poradzić.