Case study #8 – Mistrzowie Kawy

Case study #8 – Mistrzowie Kawy

Mistrzowie Kawy to gra wdrożona w firmie informatycznej, której pracownicy ogromną wagę przywiązują do parzenia kawy w tradycyjny sposób z użyciem ręcznego młynka, dripa, filtru itp. Celem gry była większa integracja i poprawa komunikacji w zespole.

Mistrzowie Kawy to gra wdrożona w firmie informatycznej, której pracownicy ogromną wagę przywiązują do parzenia kawy w tradycyjny sposób z użyciem ręcznego młynka, dripa, filtru itp. Celem gry była większa integracja i poprawa komunikacji w zespole.

Problemem firmy był częsty bałagan oraz nierówny podział obowiązków związanych z procesem przygotowawczym.

Aplikacja pozwoliła zbudować w pracownikach nawyk do regularnego utrzymywania porządku, niepozostawiania nieumytych naczyń czy śladów po kawie na biurkach które nie wyglądały reprezentacyjnie w momencie wizyty klienta. Co więcej większa ilość pracowników zaangażowała się w proces przygotowawczy i nie był to już obowiązek jednej lub dwóch osób.

Gra Mistrzowie Kawy posiada także zadania nie związane z procesem parzenia kawy ale także innymi codziennymi zadaniami które pracownicy powinni wykonywać regularnie.

Gra posiada fabułę w której przenosimy się do tajemniczego zakonu szkoląc się na największych i najznamienitszych wojowników kawy którzy wykonując polecenia swego mistrza i ćwicząc własne umiejętności stają się coraz lepsi i zdobywają coraz więcej punktów które mogą wymienić na nagrody.